Erkek hemşireler sakal bırakabilir mi?

 

Herkesin merak ettiği konulardan birisini ele almak istedik, erkek hemşireler hastane de sakal bıyık bırakabilirler.

Özellikle henüz hemşirelik bölümünde okuyan erkek öğrencilerimiz ileride sakal-bıyık bırakıp bırakamayacaklarını fazlasıyla merak ediyorlar. Kısaca bu konuya giriş yaparak değinmek istiyoruz. Özel yani devlete ait olmayan hastanelerde çalışan erkek hemşireler ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi dışında servislerde veya acil servislerde kısa bir şekilde top sakal ve bıyık bırakabiliyor. Tabi ki bu durum sektörde kurumdan kuruma veya çalıştığınız serviste ki sorumlunuzun insiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yönetmelik çerçevesinde ise bu durumun olumlu karşılandığı kurum veya kuruluş bulunmamaktadır. Sağlık çalışanı olarak personelenin kıyafet,saç ve sakal düzeni istenilen kritelerde olmalıdır.

Devlet hastanelerinde çalışan erkek hemşireler içinde bu kurallar geçerlidir, ayrıca saçlarının uzun olması makul değildir, hatta izin verilmez. Hatta top sakal dahi bırakamayabilirsiniz, yönetmeliğe göre sadece bıyık kabul görebilir.

Bu durum devlet hastanelerinde nitekim daha rahat gerçekleşebilir diye düşünüyoruz.

0/Sende yorum yap

DİKKAT! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişi'ye aittir. HemsireSite yapılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Daha yeni Daha eski